Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TEHERAN


Një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme iraniane tha se Teherani nuk i konsideron më Evropën si partner të vetëm negociues rreth programit kontradiktor nuklear të vendit.
Hamid Reza Assefi tha se Irani tashmë ka biseduar me vendet si Malejzia dhe Afrika Jugore, të cilat janë treguar më dashamirëse ndaj ambicieve bërthamore të Iranit. Assefi po ashtu i është referuar edhe Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore si partneri kryesor negociues.
XS
SM
MD
LG