Ndërlidhjet

PHENIAN


Ministri i jashtëm koreano-verior Paek Nam Sun
tha se bisedimet 6 –palëshe për t'i dhënë fund programit bërthamor të Phenianit mund të rinisin kah mesi ose fundi i shtatorit.
Bisedimet fillimisht ishin paraparë, që të vazhdojnë këtë javë, por Koreja Veriore ka thënë se nuk është e gatshme për negociata, duke i hedhur fajin për këtë stërvitjeve të sapokryera ushtarake mes Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Jugore.
XS
SM
MD
LG