Ndërlidhjet

HONG KONG


Çmimi i naftës mëngjesin e sotëm ka arritur mbi 70 dollarë për një barrelë në tregun aziatik.
Tregtarët thonë se uragani Ketrina është një nga arsyet e rritjes së cmimit. Rajoni i Gjirit të Meksikos është vendi i infrastrukturës kryesore të naftës dhe gazit.
XS
SM
MD
LG