Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Francës Jacques Chirac, i ka bërë thirrje Iranit të bashkëpunojë në bisedimet bërthamore, ose do të rrezikojë sanksione të mundshme nga Këshilli i Sigurimit.
Në takimin vjetor me ambasadorët e Francës, Chirac kërkoi nga Teherani ta shqyrtojë edhe më tej propozimin e Francës, Britanisë dhe Gjermanisë, të cilat negociojnë me Iranin në emër të BE-së.
XS
SM
MD
LG