Ndërlidhjet

PHENIAN


Ministria e jashtme verikoreane ka bërë thirrje që bisedimet 6- palëshe për programin bërthamor të Phenianit të vazhdojnë në 12 shtator.
Bisedimet fillimisht ishin paraparë që të rinisin këtë javë, por Koreja Veriore ka thënë se nuk është e gatshme për negociata, duke i hedhur fajin për këtë stërvitjeve të sapokryera ushtarake të përbashkëta të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Jugore.
XS
SM
MD
LG