Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon tha se jo të gjitha vendbanimet e Izraelit do të mbesin në Bregun Perëndimor në rast të marrëveshjes përfundimtare me palestinezët.
Por në një intervistë televizive, Sharon përsëriti se pjesa më e madhe e vendbanimeve do të mbeten përgjithmonë.
Po sot, shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian, Javier Solana, u bëri thirrje Izraelit dhe palestinezëve t'i vazhdojnë negociatat në kuadër të planit të paqes.
Solana i bëri këto komente në Qytetin e Gazës pas takimit me kryeministrin palestinez Ahmed Qorei.
XS
SM
MD
LG