Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lëvizja "Vetëvendosje", ka paralajmëruar sot një aktivitet të fuqishëm të saj në kundërshtim të decentralizimit dhe negociatave për statusin e Kosovës. Kjo lëvizje e të rinjve në Kosovë, që udhëhiqet nga Albin Kurti, e cila njihet me sloganin e saj Jo Negociata – Vetëvendosje, ka paralajmëruar sensibilizimin e opinionit për rrezikun, siç kanë thënë ata të që sjell decentralizimi dhe negociatat për kompromis lidhur me statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG