Ndërlidhjet

NEW DELHI


India dhe Pakistani janë pajtuar që t'i lirojnë qindra peshkatarë dhe civilë tjerë nga burgjet e vendeve të tyre si pjesë e procesit të paqes.
Marrëveshja vjen pas bisedimeve dyditëshe të zyrtarëve të ministrive të brendshem të Indisë dhe Pakistanit. Të dy vendet janë pajtuar, që të luftojnë së bashku kudnër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG