Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në raportin më të ri të Departamentit amerikan të shtetit thuhet se ka dëshmi që tregojnë se Rusia, Irani, Koreja Veriore dhe Siria vazhdojnë ti mbajnë programet e armatimit biologjik. Për Kinën thuhet se mbanë "disa elemente" të një programi ofensiv të armatimit biologjik. Në këtë raport theksohet se ekspertët e qeverisë amerikane janë të ndarë lidhur me çështjen se a po përpiqet Kuba të zhvilloj kapacitete të armatimit apo jo.
XS
SM
MD
LG