Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen-Petersen dhe kryeparlamentari kosovar Nexhat Daci, vlerësuan se vrasja e fundit e dy serbëve dhe plagosja e dy të tjerëve në afërsi të Shtërpcës, e ka rënduar situatën e mirë të sigurisë që ka ekzistuar në Kosovë.
Ndërkohë, Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka dënuar këtë vrasje duke thënë se mund t'i kompromitojë bisedimet e ardhshme për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG