Ndërlidhjet

ATHINË


Autoritetet greke kanë arrestuar një biznesmen kroat i akuzuar për rrëmbim dhe i dyshuar se ka ndihmuar në ikjen e gjeneralit kroat Ante Gotovina.
Një roje kufitare bregdetare tha se Hrvoje Petrac, është arrestuar në limanin grek të Igumenitsas. Petrac akuzohet se ka rrëmbyer një 12 vjecar për të nxjerrë para nga familja e tij e pasur.
XS
SM
MD
LG