Ndërlidhjet

TIRANË


Sot mblidhet kuvendi i Shqipërisë i dalë pas zgjedhjeve të 3 korrikut. Komisioni Qëndror zgjedhor vetëm pas dy muajsh çertifikoi rezultatetet dhe dje presidenti Moisiu ka thirrur kuvendin e ri.
Partia Demokratike dhe aleatët e saj kanë shumicën në Kuvend.
XS
SM
MD
LG