Ndërlidhjet

TIRANË


Sot mblidhet kuvendi i Shqipërisë i dalë pas zgjedhjeve të 3 korrikut. Komisioni Qëndror zgjedhor vetëm pas dy muajsh çertifikoi rezultatetet dhe dje presidenti Moisiu ka thirrur kuvendin e ri.
Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, në takimin e sotëm të partisë ka propozuar për kryetare të Kuvendit, deputeten Jozefina Topalli.
Ndërkaq Partia Socialiste ka njoftuar se nuk do të njohë asnjë vendimmarrje të parlamentit të ri, duke e konsideruar atë me legjitimitet të cunguar.
XS
SM
MD
LG