Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy persona të armatosur kanë hapur zjarr ndaj një grupi besimtarësh myslimanë sunitë në dy xhami në jug të Bagdadit. Burimet irakiane njoftojnë për 2 të vrarë e 4 të plagosur nga ky sulm.
Ushtria irakiene tha se 5 ushtarë të Irakut janë vrarë dhe 9 janë plagosur nga një shpërthim në Beiji, 250 km në veri të Bagdadit.
Ndërkaq në qytetin Basra, disa mijëra shiitë kanë dalë në rrugë në mbështetje të projekt-kushtetutës.
XS
SM
MD
LG