Ndërlidhjet

KIEV


Kombet e Bashkuara i kanë kërkuar Ukrainës t'i tërheqë paqëruajtësit e saj nga Libani pas akuzave për abuzime financiare.
Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës tha se do të dërgojë një komision special për t'i hetuar akuzat, dhe shtoi se bataljoni prej 500 njerëzve do të zëvendësohet me paqëruajtës nga vende tjera.
XS
SM
MD
LG