Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryengritësit në Irak sot i kanë vënë zjarrin naftëpërcjellësit nga qyteti Kirkuk në rafinerinë në Beiji.
Ndërkohë, sulmet ndaj trupave dhe policisë irakiene kanë vazhduar. Sot u vranë të paktën 10 ushtarë dhe policë në dy sulme të ndara në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG