Ndërlidhjet

PEKIN


Dy ligjvënës amerikanë, të cilët e vizituan Korenë e Veriut thanë se janë optimistët ë kujdesshëm lidhur me rifillimin e negociatave mbi programin bërthamor të Phenianit.
Demokrati Tom Lantosh dhe republikani Jim Leach i bënë këto komente në Pekin pas përfundimit të një vizite 4 ditëshe në Korenë e Veriut.
Ata thanë se nga takimet që kanë patur, kishin fituar përshtypjen se Koreja e Veriut mund t'u kthehet bisedimeve të caktuara për 12 shtator.
XS
SM
MD
LG