Ndërlidhjet

MOSKË


Banorët e Beslanit në republikën ruse të Oshetisë Veriore, me një minutë heshtje i përkujtuan 331 viktimat nga pengmarrja, kur forcat ruse me dhunë hynë në shkollën e Beslanit, e cila qe rrëmbyer nga militantët çeçenë.
Familjarët e viktimave dhe të mbijetuarit i fajësojnë autoritetet për menaxhimin e dobët të krizës, dhe thonë se vërsulja e trupave ruse bëri që bilanci i vitimave të jetë aq i lartë.
XS
SM
MD
LG