Ndërlidhjet

MOSKË


Drejtori i një burgu në jugperëndim të Rusisë, është suspenduar pasi disa qindra të burgosur e kanë gjymtuar veten në shenjë proteste për rrahjen e tyre nga rojet e burgut.
Në 26 dhe 27 qershor, disa qindra të burgosur në burgun Lgov i thyen duart dhe dhëmbët e veta duke protestuar kundër dhunës dhe poshtërimit që u bëhej.
XS
SM
MD
LG