Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarët afganë thanë se nga një seri sulmesh e rebelëve të dyshuar talibanë janë vrarë 8 policë dhe është plagosur një kandidat i zgjedhjeve, Hadidullah Khan, të cilit i është amputuar këmba.
Incidentet janë të fundit në serinë e sulmeve guerile para zgjedhjeve parlamentare të 17 shtatorit.
XS
SM
MD
LG