Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministria izraelite e mbrojtjes tha se 750 trupat egjiptiane do të fillojnë së shpejti, ndoshta edhe sot të pozicionohen në zonën kufitare mes Gazës dhe Egjiptit. Ky pozicionin është një hap tjetër kryesor i tërheqjes së Izraelit nga Rripi i Gazës, i cili filloi muajin e kaluar me mbylljen e 21 kolonive hebrenje.
XS
SM
MD
LG