Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria irakiane thotë se ish presidenti Sadam Hussein dhe 7 nga ndihmësit e tij do të paraqiten më procesin gjyqësor më 19 tetor, 4 ditë pas referendumit mbi kushtetutën.
Ndërkohë, të afërmit e Sadamit thanë se kanë caktuar një ekip tjetër mbrojtës. Vajza e Sadamit, Raghdad tha se 1500 ekspertët e angazhaur fillimisht janë larguar për shkak se kishin dhënë këshilla kontradiktore.
XS
SM
MD
LG