Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se do të vazhdojë aktivitetet e konvertimit të uraniumit pavarësisht kritikave ndërkombëtare.
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Hamid–Reza Asefi tha se Teherani nuk do të zmbrapset nga presioni i SHBA-ve dhe BE-së dhe të heq dorë nga ajo që e quan të drejtë legjitime për të pasur teknologji bërthamore paqësore.
XS
SM
MD
LG