Ndërlidhjet

PARIS


Një zjarr që dyshohet të jetë vënë me qëllim ka vrarë 15 persona, tre nga ta fëmijë në Hay les Roses në jug të Parisit. Shumë nga viktimat kanë vdekur nga tymi, derisa po përpiqeshin të iknin. Kryeministri Dominique de Villepin tha në një deklaratë se janë duke u zhvilluar hetimet dhe se zjarri mund të jetë vënë me qëllim. Është ky zjarri i tretë i madh që e godet zonën e Parisit në 10 ditët e fundit.
XS
SM
MD
LG