Ndërlidhjet

RIAD


Forcat saudite kanë rrethuar dy militantë islamikë në Daman, vetëm një ditë pas përleshjeve të armatosura në qytetin lindor, që është dhe një nga qendrat kryesore naftëmbajtëse. Gjatë këtyre luftimeve u vranë dy militantë dhe një polic.
Muajin e kaluar forcat saudite vranë drejtuesin kryesor të rrjetit terrorist të Al-Qaidës në vend.
XS
SM
MD
LG