Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti serb Boris Tadiç, ka kërkuar hetime të plota dhe i ka bërë thirrje ministrit të Mbrojtjes Përvosllav Daviniç të japë dorëheqjen. Këto hapa erdhën pas akuzave për korrupsion lidhur me një tender më vlerë prej 370 milionë dollarë.
Daviniç nuk ka pranuar të japë dorëheqjen.
XS
SM
MD
LG