Ndërlidhjet

GAZA


Katër persona kanë vdekur dhe 25 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në qytetin e Gazës. Nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit, që ishte jo larg nga kufiri me Izraelin, por shtëpia ku ndodhi incidenti i takonte një militanit të grupit radikal Hamas.
XS
SM
MD
LG