Ndërlidhjet

KABUL


Bashkimi Evropian ka premtuar 9 milionë dollarë shtesë për zgjedhjet parlamentare të 18 shtatorit në Afganistan.
Komisioni Evropian dhe vendet anëtare individualisht i kanë dhënë Afganistanit afro 4 miliardë euro ndihma që nga rënia e regjimit taliban në vitin 2001.
XS
SM
MD
LG