Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryengritësit kanë nisur një sulm të papritur kundër ministrisë së brendshme të Irakut, çfarë shkaktoi vdekjen e dy policëve dhe plagosjen e pesë të tjerëve. Përmes një deklarate në internet rrjeti i Al Kaidës për Irakun, morri përsipër përgjegjësinë.
Gjatë fundjavës 13 kryengritës janë vrarë gjatë luftimeve me forcat irakiane që mbështeteshin dhe nga helikopterët ushtarakë amerikanë në rajonin e Tal Afarit.
Sot dy ushtarë britanikë janë vrarë në Basra, në jug të Irakut kanë bërë të ditur burimet e Ministrisë së Mbrojtjes të Britanisë së Madhe.
XS
SM
MD
LG