Ndërlidhjet

VJENË


Policia austriake bën të ditur se nëntë persona kanë vdekur kur një helikptor aksidentalisht rrëzoi një bllok betoni prej 750 kilogramësh nga një lartësi prej 300 metrash. Si pasojë shtatë persona janë plagosur, pesë nga të cilët në gjendje të rëndë.
Në mesin e viktimave ka fëmijë dhe të rinj turistë në zonat malore të Austrisë. Helikopteri po transportonte materiale ndërtimi.
XS
SM
MD
LG