Ndërlidhjet

RIAD


5 militantë të dyshuar dhe të paktën dy policë janë vrarë në përleshjet, që kanë vazhduar për të tretën ditë me radhë në qytetin lindor të naftës Dammam në Arabinë Saudite. Përleshjet kanë flluar kur forcat saudite të sigurisë kanë rrethuar një grup militanëtsh të dyshuar, në një ndërtesë në një rrugë frekuentuese. Militanët dyshohet se i takojnë një grupi të lidhur me Al Qaidën.
XS
SM
MD
LG