Ndërlidhjet

KABUL


Forcat amerikane dhe afgane kanë vrarë 12 të dyshuar talibanë në një sulm në strehimoret e tyre në Afganistan. Ushtria amerikane përmes një deklarate tha se militantët po përgatiteshin për sulme për t'i prishur zgjedhjet parlamentare të 18 shtatorit.
XS
SM
MD
LG