Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Aramata e Pakistanit ka vendosur 9500 trupa shtesë në kufirin me Afganistanin për të parandaluar depërtimet nga militantët që kanë për qëllim shkatërrimin e procesit të zgjedhjeve paralamentare në Afgamistan më 18 të këtij muaji. Zëdhënësi i armatës së Pakistanit, gjenerali Shaukat Sultan ka thënë sot se ky operacion u ndërmor në bazë të marrëveshjes ndërmjet komandantëve të lartë ushtarakë të Pakistanit, të Afganistanit dhe të Shteteve të Bashkuara. Aktualisht Pakistani ka afro 80 mijë trupa në kufirin me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG