Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PEKIN


Kryministri britanik, Tony Blair u shpreh sot se liderët e Kinës po tregojnë se i kuptojnë me sinqeritet shqetësimet e perëndimit. Këto komente zoti Bler i bëri sot pas takimeve me kryeministrin e Kinës, Wen Jiabao. Mëtutje zoti Bler tha:
- Është e qartë se ajo që ne duam të shohim është zhvillimi i të drejtave të njeriut dhe demokraci më të madhe, pasi mendojmë se kjo është mënyra më e mirë që zhvillimi ekonomik dhe ai politik të lëvizin së bashku", tha zoti Bler.
XS
SM
MD
LG