Ndërlidhjet

KABUL


Pjesëtarët e forcave të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara dhe trupat qeveritare të Afganistanit kanë vrarë 12 militantë të dyshuar gjatë një sulmi në Afganistanin jugor. Ushtria amerikane ka thënës e militantët po përgatiteshin për ndërmarrjen e sulmeve që kishin për qëllim pengimin e zgjedhjeve parëamentare të parapara për 18 të këtij muaji. Gjatë këtij aksioni në provincën Zabul janë zënë nëntë militantë ndërsa nga forcat e koalicionit dhe trupat afgane nuk ka viktima.
XS
SM
MD
LG