Ndërlidhjet

MERDARE


Komisioni për personat e zhdukur i Këshillit të Ministrave të Unionit Serbi-Mali i zi ia dorëzoi sot, zyrtarëve të UNMIK-ut 45 trupa të shqiptarëve të Kosovës në pikën kufitare në Merdare. Kufomat janë të shqiptarëve nga vise të ndryshme të Kosovës të vrarë gjatë luftës dhe të gjetur në varrezat masive në Serbi.
XS
SM
MD
LG