Ndërlidhjet

KAJRO


Egjiptianët po votojnë në zgjedhjet e para presidenciale në vend. Deri tash presidenti Hosni Mubarak është zgjedhur në referendum, në të cilin ai ishte i vetmi kandidat.
Në votimet e sotme ai garon kundër 9 kandidatëve tjerë. Monitoruesit e zgjedhjeve raportojnë se në 6 orët e para ka pasur disa abuzime dhe parregullsi.
XS
SM
MD
LG