Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, i ka përgëzuar qytetarët e Kosovës për 7 Shtatorin, ditën Kushtetutës së Republikës së Kosovës në Kaçanik.
"Dita e 7 Shtatorit e vitit 1990 është një ditë e rëndësishme në historinë tonë të re. Dhashtë Zoti që sa më shpejt ta gëzojmë njohjen direkte të pavarësisë së vendit tonë nga Shtetetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, çfarë do të qetësonte popullin e Kosovës dhe këtë pjesë të Europës e të botës”, thuhet në urimin e presidentit Rugova.
XS
SM
MD
LG