Ndërlidhjet

KAJRO


Zgjedhjet presidenciale të parat me disa kandidatë në Egjipt, kanë kaluar në mënyrë të qetë, me disa raporte për parregullsi. Presidenti Hosni Mubarak pritet që të fitojë. Ai ballafaqohet me 9 kandidatë tjerë. Rezultatet nuk priten para mbrëmjes së nesërme. Qindra demonstrues janë mbledhur në qendër të Kajros për të kërkuar bojkotimin, por policia ka shpërndarë dhe rrahur disa aktivistë. Mubarak deri tani ka fituar zgjedhjet në referendum, në të cilin ai ishte i vetmi kandidat.
XS
SM
MD
LG