Ndërlidhjet

ATHINË


Presidenti rus Vladimir Putin do fillojë sot një vizitë dy ditore në Greqi. Putin do takohet me drejtuesit më të lartë të shtetit grek si dhe do të vizitojë manastirin në malin Atos një qendër e shenjtë për besimtarët ortodoksë. Me presidentin grek Karamnalis, Putin do diskutojë mes të tjerash dhe për Kosovën, bëjnë të ditur burimet pranë presidencës greke.
Putin do mbërrijë në Greqi pas takimit në Berlin me kancelarin gjerman Schroeder.
XS
SM
MD
LG