Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 16 njerëz kanë vdekur dhe 21 janë plagosur si pasojë e një automjeti bombë në një restorant pranë tregut qëndror në Basra, qytet në jug të Irakut. Nga një tjetër shpërthim kanë humbur jetën dhe 4 ushtarë amerikanë.
Mësohet se një amerikan i marrë peng është shpëtuar nga trupat e koalicionit.
Ndërkaq avokati i Sadam Huseinit ka hedhur poshtë informacionet se Sadami ka pranuar krimet ekryera gjatë kohës që ka qenë në pushtet.
XS
SM
MD
LG