Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Mbrojtjes i Serbisë dhe Malit të Zi
Prvoslav Daviniq, ka dhënë dorëheqje pas një skandali të prokurimit në ushtri.
Kryeministri Vojisllav Koshtunica dhe presidenti Boris Tadiq kanë kërkuar dorëheqjen e tij pasi Daviniq, kishte autorizuar blerjen e pajisjve ushtarake në vlerë prej 370 milionë dollarësh me cmime të fryra.
XS
SM
MD
LG