Ndërlidhjet

BERLIN


Presidenti rus Vlladimir Putin dhe kancelari gjerman Gerhard Schroeder nësnhkruan një marrëveshje mbi ndërtimin e një naftësjellësi me vlerë prej 5 miliardë dollarësh nën Detin Baltik, përmes të cilit anijet ruse të gazit të destinuara për tregun e Evropës perëndimore, dërgohen në Gjermani. Putin pritet të takojë sot edhe opozitaren gjermane Angela Merkel, dhe me vonë të udhëtojë për një vizitë dyditëshe në Greqi.
XS
SM
MD
LG