Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kabineti për Qeverisje të Mirë i Partisë Demokratike
të Kosovës, kërkoi sot që kryeministri i Kosovës, Bajram Kosumi, të japë dorëheqje, për shkak të, siç thuhet, skandalit të fundit të marrjes së mitos dhe korrupsionit. Kjo u bë e ditur në mbledhjen e rregullt të Kabinetit të Qeverisjes së Mirë, të drejtuar nga lideri Hashim Thaçi.
Kryeministri Kosumi ka pranuar se është kthyer me një aeroplan special nga Turqia në Kosovë, për të cilin fluturim ai ka thënë se kanë paguar miqtë tij. Mediat kosovare thonë se fluturimi ka kushtuar 20-30 mijë euro.
XS
SM
MD
LG