Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shtetet e Bashkuara i kanë thënë aleatëve të NATO-s se cdo zgjerim i mëtutjeshëm duhet të presë të paktën deri në vitin 2008.
Vendimi është zhgënjyes për Kroacinë, Maqedoninë dhe Shqipërinë, të cilat kanë shpesuar t'i bashkohen aleancës më herët.
"Nuk mendojmë se kandidatët, që janë të ineteresuar janë të gatshëm", ka thënë Kurt Volker, zëvendës i ndihmës-sekretarit amerikan të shtetit për Cështje evropiane dhe euroaziatike.
XS
SM
MD
LG