Ndërlidhjet

NEW ORLEANS


Zëvëndespresidenti amerikan Dick Cheney po i viziton rajonet e shkatërruar nga uragani Katrina.
Në shtetin e Misisipit, Cheney tha se vizita ka të bëjë me vlerësimin e përpjekjeve për rimëkmbje:
"Presidenti më ka dërguar poshtë për të kaluar disa kohë për të siguruar se ne po bëjmë gjithcka që duhet dhe se po fillojmë të fokusohemi në planin afatgjatë të riëmkëmbjes fundamentale", tha Cheney.
Ndërkohë, policia dhe ushtria në Nju Orleans po kërkojnë shtëpi më shtëpi mijëra njerëzit që nuk munden ose nuk duan ta lëshojnë qytetin.
XS
SM
MD
LG