Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se po shqyrton sulme ushtarake në javët e ardhshme mbi qytetin e Tal Afarit në veri të Irakut. Në një deklaratë thuhet se ushtria amerikane dhe irakiane ka vrarë dje 7 kryengritës në Tal Afar dhe ka arrestuar 200 kryengritës ët dhyaur. Në deklaratë thuhet se janë vrarë edhe 8 civilë.
XS
SM
MD
LG