Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Soren Jessen Petersen tha sot në Prishtinë se institucionet dhe partitë politike duhet të bashkohen për një qasje nacionale në përgatitjet për statusin. Kryeministri i Kosovës Bajram Kosumi ndërkaq tha se ka ardhur koha për emërimin e një koordinatori që do të përgatiste grupet punuese të Kosovës.
XS
SM
MD
LG