Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian do të financojë me 2.5 milionë dollarë për dy vitet e ardhshme një radio dhe televizion të pavarur për Bjellorusinë. Stacioni në fjalë parashihet të transmetojë në rusisht dhe bjellorusisht, derisa Brukseli e ka parë të rëndësishëm financimin e një projekti të tillë, pasi gjendja e të drejtave të njeriut në këtë vend po keqësohet dhe njerëzit nuk kanë qasje në burime të pavarura informacioni.
XS
SM
MD
LG