Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Kryeministri irakian Ibrahim al Jaafari tha se forcat irakiane dhe amerikane kanë hyrë në qytetin e Tal Afarit më qëllim, sic thuhet ta clirojnë qytetin nga terroristët e dyshuar.
Ofensiva afër kufirit me Sirinë është nisur në fillim të kësaj jave pasi kryengritësit kanë pushtuar pjesë të qytetit. Raportohet se trupat po kryjenë kërkime shtëpi më shtëpi dhe se deri tash janë vrarë 12 militantë dhe janë arrestaur 15 të tjerë. Jaafari tha se nuk ka të lënduar mes forcave amerikane dhe irakiane.
XS
SM
MD
LG